سفارش تبلیغ
صبا ویژن
حسام ســرا
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

چگونه کامنت بگذاریم؟

کامنت گذاشتن در وبلاگ دیگران مانند راه رفتن در اتاق نشیمن آنها یا ملحق شدن به یک بحث می باشد.در حقیقت در زندگی واقعی افرادی وجود دارند که از ایجاد رابطه خشنودند و عده دیگری اینگونه نیستند.

افرادی که کامنتهای خوبی را ارائه می کنند وارد بحث می شوند و کامنتی هوشمندانه، دوستانه، جذاب و حاوی اطلاعات مفید را می نویسند.

با کمک این راهنماییها می توانید جامعه آنلاین خود را بسازید و یک مفسر بزرگ وبلاگ شوید:

موضوع را حفظ نمایید

وبلاگ نویسان بر روی مطالب خاصی کامنت می گذارند تا نظرات و اطلاعات بیشتری در مورد آن مطلب مطرح شود پس هیچگاه موضوع را تغییر ندهید.آیا دیدن کامنت “راستی در مورد لاک پشت هم اطلاعاتی داری!” بر روی مطلبی که در مورد طوفان وحشتناک و مخرب Hurricane Katrina می باشد، دلخور کننده نیست؟

اطلاعات جدیدی به بحث اضافه کنید

اینکه دوازده نفر نظراتی شبیه به هم را در مورد یک مساله ارائه می کنند کار بی ارزش و غیر قابل استفاده ایست.قبل از اینکه کامنتی بگذارید و موضوعی را تفسیر کنید لازم است که کل مطلب را بخوانید و مطمون شوید که توضیحاتی که قصد اضافه کردنش را دارید چیز جدیدی را به بحث اضافه می کند.در غیر اینصورت کامنت نگذارید چون نوشته شما، شما را به دیگران معرفی می کند و بیانگر چگونگی طرز تفکر شما خواهد بود.

فقط برای اینکه نظری داده باشید، کامنت نگذارید

مطمئن باشید کسانی که کامنتهایی مانند “چه وبلاگ قشنگی داری” را می گذارند، اصلا مطلب شما را نخوانده اند به علاوه هدف برخی از افراد برای گذاشتن کامنت در وبلاگ ها تنها اضافه کردن آدرس وبلاگ و نامشان است.هیچگاه بدین منظور کامنتی را در مورد مطلبی نگذارید چون این کار شما را به عنوان یک مفسر نالایق معرفی خواهد کرد.

دقت کنید که چه زمانی کامنت بگذارید و چه زمانی ایمیل بزنید

کامنت در ویلاگ یک مساله عمومیست و مخاطبین زیادی این متن را در وبلاگ خواهند دید اما ایمیل یک رابطه خصوصی است.فرض کنید که شما چنین کامنتی را بخوانید: ” چه مطلبی! راستی خواهرت چطوره! (پیمان:شرمنده اما ترجمه متن همینه) “.پس هیچگاه مطالب خصوصی را که باید از طریق ایمیل ارسال شود به عنوان کامنت در وبلاگ کسی ننویسید.

به یاد داشته باشید که هیچکس مدعی را دوست ندارد

بهترین کامنتها را افراد خوش فکر و دانایی ارائه می کنند که اطلاعات بیستری را به موضوع مطرح شده اضافه می کنند.غرغر کردن و زخم زبان زدن در مقابل رفتاری خوب در محیط وبلاگ مانند این است که به اتاق نشیمن شخصی بروی و او در خروج را با پاک کردن کامنتی که گذاشتی به تو نشان دهد.فراموش نکنید که برای اشاره کردن به یک مطلب دیگر، معرفی یک لینک قدیمی یا نوشتن نظر مخالف در وبلاگ کسی باید کامنتی محترمانه و دوستانه بنویسی.

آهنگ گویش پیام خود را واضح سازید

در حالت آنلاین هیچ کس نمی تواند صدای شما را بشنود یا حالت چهره شما را ببیند.در مکان عمومی ارائه یک سخن طعنه آمیز، اغراق آمیز یا جوک می تواند بسیار اشتباه باشد.به یاد داشته باشید که یک ویرگول یا پرانتز می تواند کاملا معنای حرف شما را عوض کند.پس از واژه های احساسی و اطلاعات اضافی برای روح بخشیدن به پیامتان استفاده نمایید.

مالک کامنت خود باشید

کامنت بی نام و نشان، صاحب آنرا انسانی ترسو نشان می دهد.پس تا جایی که ممکن است هویت خود را مشخص نمایید و کامنت خود را همراه با اسم خود و آدرس وبلاگتان بنویسید.

چکیده سخن بگویید

سخنرانیهای طولانی برای اساتید دانشگاه است نه برای مفسر وبلاگ.خیلی کوتاه سخن بگویید و به نکات اصلی اشاره نمایید.همگان ایجاز و خلاصه گویی شما را تحسین خواهند کرد.

زمانی که خسته، گرسنه، ناراحت یا احساساتی هستید چیزی ننویسید

به یاد داشته باشید که راهی برای برگرداندن و تغییر دادن در مطلبی که فرستاده اید وجود ندارد.هرگاه که مطلبی را فرستادید همه آنرا خواهند دید و گوگل نیز آنرا ذخیره خواهد کرد.فراموش نکنید که شما نمی خواهید تا چهره خود را در زمان ناراحتی به معرض نمایش بگذارید.اگر احساس می کنید عصبانی هستید از تایپ کردن منصرف شوید و آنرا نفرستید.نفسی بکشید، کمی راه بروید یا یک روز به خود فرصت دهید.

منابع خود را با لینک یا نقل قول نمایش دهید

هنگام پاسخ به سوالات مطرح شده می توانید سوالات پرسیده شده را در بخشی از وبلاگ قرار دهید و پاسخ خود را در پایین هر کدام بنویسید.اگر مطلب شما در جای دیگری قرار دارد می توانید یک خلاصه کوتاه از آن تهیه کنید و لینک دهید تا دیگران با کلیک بر روی آن بتوانند به اطلاعات بیشتری دست یابند.

مودب باشید

گاهی اوقات ممکن است که عده ای کامنتی بگذارند که شما را ناراحت یا خسته کند.توهین به نظر شخصی همواره غیر قابل قبول و بی فایده است و می تواند به سرعت، اعتبار یک بحث را کاهش دهد.پس مانع از برانگیختن افراد شوید و در همه زمانها محترمانه برخورد نمایید.

وقایع غیر واقعی را نپرورانید و مسخره نکنید

مقالات متعددی در این زمینه نوشته شده است اما همیشه تعدادی از افراد وجود دارند که مطالب بی ارزشی را به قصد انتقام جویی یا کینه ورزی از طریق وبلاگشان منتشر می کنند.اجازه ندهید که این افراد توسط دلایلی که برای اثبات اشتباهشان می آوری یا با اعلام مخالفتی که می کنی یا با نام بردن آنها به عنوان افرادی که مطالب بی ارش را منتشر می کنند، معروفتر و شناخته تر شوند.

منبع: Geek to Live: Lifehacker’s guide to weblog commentsو گروه خبرگان عصر نوین


[ چهارشنبه 87/8/8 ] [ 7:9 صبح ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

اینجا محلی برای ارائه ی آرا و نظرات من است درباره آنچه که می بینم،می خوانم، می شنوم و آنچه در اطرافم اتفاق می افتد.چنانچه کسی یاکسانی عصبانی هستند ونمی توانند مخالف نظر خود رابا دادنِ «صفت» مخاطب قراردهند ویاقلمشان بادُشنام آشناست وبه آسانی به دیگران تهمت می زنند از نظردادن بپرهیزند چراکه درهر صورت نظر ایشان حذف خواهد شد. آوردن لینک وبلاگ ها به معنی تایید همه مطالب آنها ویامدیر وبلاگ نیست،بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم ..نقل واستفاده از مطالب این وبلاگ آزاد است اگر دوست داشتید منبع آن را نیز ذکر کنید.
امکانات وب


بازدید امروز: 42
بازدید دیروز: 151
کل بازدیدها: 1224813