سفارش تبلیغ
صبا ویژن
حسام ســرا
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

فرصتی اگر دست داد چرخی در طبیعت شهر ودیارتان بزنید .اگر همت کردید وچند گام دورتر از شهر ودیارتان به درختان وآبهای جاری نگاهی انداختید کمی هم به زباله های تولید شده در طبیعت زیبا نگاه کنید.

 وقتی به عنوان کسی که به این آب وخاک وابسته است بیشتر به طبیعت می اندیشم، از رفتار خودم وکسانی که محیط زیست را به هربهانه ودلیلی کثیف که نه ،نابود می کنندشرمسار می شوم و از خودم و طبیعت گردی هایم بدم می آید. به نظرمی رسد درسالهای اخیر آنچه بیش از همه، آسیب جدی دیده محیط زیست است .حجم زباله های مسافرانی که برای تنفس هوای پاک!! بیرون آمده اند،حجم ظرفهای یکبار مصرف رهاشده درطبیعت  و.. آنقدر زیاد هست که نمی توان نادیده از کنارشان رد شد .

آموزش وپرورش ، صدا وسیما، سینما ورسانه های مختلف درکنار نقش روحانیون مساجد می توانند در آموزش پاکسازی محیط زیست آدمیان که یکی از موجودات زنده اند نقش آفرینی کنند بدان شرط که مانیز بخواهیم درمحیط زیست پاکتری زندگی کنیم.

 


[ سه شنبه 92/1/13 ] [ 12:6 صبح ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]

می‌خواهمت چنان که شب خسته خواب را
می‌جویمت چنان که لب تشنه آب را

محو توام چنان که ستاره به چشم صبح
یا شبنم سپیده‌دمان آفتاب را

بی‌تابم آنچنان که درختان برای باد
یا کودکان خفته به گهواره تاب را

بایسته‌ای چنان که تپیدن برای دل
یا آنچنان که بال پریدن عقاب را

حتی اگر نباشی، می‌آفرینمت
چونانکه التهاب بیابان سراب را

ای خواهشی که خواستنی تر ز پاسخی
با چون تو پرسشی چه نیازی جواب را

قیصر امین پور

 


[ پنج شنبه 92/1/8 ] [ 12:35 صبح ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]

سال 1392مبارک باد

سال کهنه آرام آرم خداحافظی کرد وجایش را به سال نو داد و اینک بهار با نوازش بادهای بهاری از راه می رسد . باتبریک این نوزایی طبیعت که امید دارم درتفکر واندیشه ما نیز اتفاق بیفتد برایتان سالی سرشار از خوبی، سلامتی، خوشبختی ومهربانی آرزو دارم .لحظه هایتان آکنده از عشق وشور ودوستی باد.

هدایای حسام سرا به کاربران :

1- تقویم زیبای فارسی با کاربردهای فراوان است .برخی از قابلیتهای تقویمJalaliCalendar 2.0.0بدین قراراست :

- نمایش تقویم ماهانه در دسکتاپ ( به صورت چاپ شده روی کاغذ دیواری)
- تغییر خودکار کاغذ دیواری در بازه های زمانی مختلف
- امکان مدیریت و گروه بندی عکس های کاغذ دیواری
- نمایش اطلاعات روز جاری در دسکتاپ (تاریخهای خورشیدی و میلادی و قمری،رویدادها و وظایف و یادداشت روز جاری، اوقات شرعی شهر انتخابی)
- مبدل تاریخ پیشرفته
- استفاده از پوسته های متنوع برای تقویم رومیزی و امکان ساخت پوسته جدید
- امکان انتخاب فونت دلخواه برای تقویم رومیزی
- مدیریت یادداشتهای روزانه
- مدیریت وظایف و نمایش هشدارها
- محاسبه اوقات شرعی برای شهرهای ایران و پخش اذان
- محاسبه اوقات شرعی به وقت محلی
- اضافه کردن اطلاعات شهرهای دلخواه برای محاسبه اوقات شرعی
- نمایش عدد روز جاری و یا حرف اول روز هفته به عنوان آیکون در  System Tray
- علامت گذاری روزهای دارای رویداد، یادداشت و وظیفه در تقویم ماهانه
- نمایش لیست ماهانه یادداشتها، وظایف، رویدادها و اوقات شرعی 

برای دانلود تقویم اینـــــــــــــــجا راکلیک کنید

2- نرم افزار روزشمار 92 یک تقویم رومیزی مناسب برای کامپیوتر شماست که در آن مناسبت ها، تقویم سال 92، اوقات شرعی و... قرار دارد. شما می توانید این نرم افزار را از سایت لرد دانلود به صورت رایگان دریافت نمایید.

تعیین زمان دقیق اذان ها (صبح ، ظهر ، مغرب)
اطلاع نزدیک شدن به اذان
پخش اذان با صدای قاری مورد نظر
قابلیت اضافه کردن مختصات دقیق محل زندگی خود برای تعیین دقیق زمان اذان (با استفاده از نقشه گوگل ، طول و عرض جغرافیایی محل زندگی خود را یافته و به برنامه اضافه کنید)
دارای تقویم 1392
تبدیل کننده تاریخ (شمسی به میلادی و میلادی به شمسی(
دفترچه تلفن
نمایش ذکر روز
نمایش تاریخ شمسی
منوی کشویی برای جلوگیری از مزاحمت در دسکتاپ
دسترسی سریع
نمایش یک بیت از حافظ در هر بار نمایش نرم افزار
نمایش رویدادهای تاریخ

برای دانلود اینجــــــــــــا را کلیک کنید

 

 

 


[ چهارشنبه 91/12/30 ] [ 7:52 عصر ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]

این فرد 137 سال سن دارد  ودرچین زندگی می کند ، عمرطولانی عاقبتی اینگونه دارد.


پیرترین  انسان زنده درجهان


[ چهارشنبه 91/12/23 ] [ 1:47 عصر ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]

یک معمار آلمانی این خانه متحرک را طراحی کرده که اگر چه شاید راه حل کاربردی برای خانه‌دار شدن نباشد اما شاید حداقل چند ساعتی خوابیدن در آن، رویای خانه‌دار شدن را از سر بپراند.
 
ایده این معمار برای طراحی این اتاقک یک متر مربعی، خانه‌ای بوده که بتوان در و پنجره آن را به هر سو باز کرد و در هر جا و با هر همسایه‌ای که دلخواه بود همسایه شد!

خانه ای به اندازه  1متر مربع


[ دوشنبه 91/12/21 ] [ 11:54 عصر ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]

داوطلبان ایرانی سفربه مریخ

مدیر ارشد طرح مارس وان (سفر یک طرفه به مریخ) از میزان استقبال ایرانیان از این ماموریت شگفت‌ انگیز خبر داد.
وی در گفت‌و‌گو با ماهنامه «نجوم» گفت: در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان که زبان انگلیسی در آنها جایگاه قدرتمندی ندارد، افراد زیادی از ایران با ما تماس گرفته و خواسته‌اند که در این پروژه داوطلب شوند و به مریخ بروند. دقیق‌تر بگویم: از ایران بیش از 70 نفر پست الکترونیکی زده‌اند و آمادگی خود را برای رفتن به مریخ اعلام کرده‌اند. جالب اینجاست که بدانید ایتالیا فقط 45 داوطلب داشته است. تعداد داوطلبان آلمانی هم از ایرانی‌ها کمتر و 34 نفر بوده است.

مدیر ارشد طرح مارس وان در پاسخ به این سوال که برخی این پروژه‌ را به خودکشی تشبیه کرده‌اند و این که داوطلبان را با بلیتی یک طرفه به جایی می فرستند که هیچ چیز زمینی در آن نخواهد بود، امری غیر اخلاقی دانسته اند، گفت: «از وقتی که برای اولین بار ایده‌ی رفتن به مریخ به سرم زد می‌خواستم به آن سیاره بروم و همیشه هم می‌دانستم این سفری یک طرفه خواهد بود؛ چون به خوبی می‌دانستم که فناوری بازگشت از آن سیاره هنوز وجودندارد به همین خاطر به عقیده من، این به هیچ وجه ماموریتی غیر اخلاقی نیست.

سختی ماموریت به مریخی که ناسا و ایسا از آن حرف می‌زنند، بخش بازگشت از مریخ است نه سفر به مریخ.

مدیر ارشد طرح مارس وان توضیح داد: مطمئنم که در بلند‌مدت فناوری بازگشت هم به وجود خواهد آمد؛ اما اولین کسانی که به مریخ رفته‌اند آنقدر به آن جاذبه‌ی کم عادت کرده‌اند که بازگشت به زمین برای‌شان بسیار دشوار خواهد بود. به همین خاطر است که به داوطلبان‌مان می‌گوییم هرگز به زمین باز نخواهید گشت و این سفری یک طرفه به مریخ است.

به نظرشما استقبال شگفت انگیز ایرانیان از این سفر بی بازگشت چیست؟

 


[ جمعه 91/12/18 ] [ 11:40 عصر ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]

آزمونهای پیشرفت تحصیلی دربوته نقد

همه ساله در دونوبت از دانش آموزان دبیرستانی آزمون پیشرفت تحصیلی به عمل می آیدو ظاهرا" هدف آن است که پیشرفت علمی دانش آموزان در چند درس خاص (ادبیات فارسی،عربی، دین وزندگی، زبان انگلیسی،ریاضی، علوم زیستی،فیزیک، وشیمی) مورد ارزیابی قرار گیرد به همین منظور پرسش های چهارگزینه ای هماهنگی را از دانش آموزان سراسر استان درروز وساعت مشخصی به عمل می آورند وپس از تصحیح ونمره گذاری به وسیله ماشین ،کارنامه ای را برای دانش آموز صادر واز طریق واحد آوزشی به وی تحویل می دهند.

دانش آموزان در روزها وهفته هایی که به کلاس می آیند برای پاسخ دادن به پرسش های تشریحی که شیوه برگزاری آزمون های نوبت اول وخردادماه است آموزش می بینند وپرسش های تشریحی با همه معایبی که دارند درتعمیق یادگیری دانش آموزان نقش بیشتری دارند .

وقتی دانش آموزان سال اول دبیرستان را باهمه تفاوتهای فردی با 105 سئوال چهرگزینه ای آن هم در 8 درس اغلب محاسبه ای، با وقت محدود درآزمون شرکت می دهیم واز او می خواهیم 105 دقیقه درصندلی خود بنشیندوحرکتی خارج از شئون مدرسه ای انجام ندهد ویمی دانیم که این امر از حوصله کسی با این سن وسال خارج است چه هدفی دنبال می شود؟

یکسان فرض کردن دانش آموزان از نظر توان وحوصله، فرض نادرستی است که کمتر بدان توجه شده ومی شود .

فرض کنیم با همه کاستی های برگزاری چنین آزمونهایی، نتایج آزمون استخراج شد؛ با این نتایج قراراست چه عملی انجام شود ؟ وقتی دبیران از نتایج این آزمون بی اطلاعند، وقتی برای دبیران کارنامه ای از وضعیت دانش آموزانشان تهیه نمی شود ، وقتی پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه از دسترس خارج وعملا"امکان مراجعه وتجزیه وتحلیل نتایج  وجود ندارد ؛ وقتی دانش اموز می داند که در آزمون بی نتیجه ای شرکت می کند که اهمیتی برایش متصور نیستند و وقتی که ...

برگزاری چنین آزمونی چه اهمیتی دارد؟

اصلا" به کدام دلیل دانش آموز اول دبیرستانی باید سئوال ریاضی یا مساله فیزیک را در یک دقیقه حل کند ؟ حل مسائل ریاضی با وقت محدود وبدون آموزش کافی دانش آموزان، کدام ناتوانی یا توانایی دانش آموزان را اثبات می کند؟ برگزاری آزمون از 8 درس ظاهرا" مهم با سئولات متعدد  وزمان نسبتا" فشرده وخارج از توان دانش آموزان بی انگیزه کدام هدف را دنبال می کند؟

چندین سال است آزمونهای پیشرفت تحصیلی با تبلیغات بسیار برگزارمی شود اما کمتر کسی  به نتیجه برگزاری این آزمون اندیشیده است .

دوشنبه 7 اسفندماه 4 ساعت از بهترین زمان آموزش صرف برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی شد وپایان کار بی انگیزگی دانش آموزان، بی رغبتی معلمان ونتایجی که مشخص نیست به چه کسانی اعلام می شود حاصل کار یک روزه ما بود .

نمی دانم شاید این حساسیت درفضای کنونی مدارس جایگاهی نداشته باشد اما برای رسیدن به موقعیت بهتر چند پیشنهاد درهمین رابطه ارائه می گردد:

1-     برگزاری آزمونهای پیشرفت تحصیلی بدون حساسیت دبیران درس مربوطه عملا بی نتیجه است بی اطلاع آنان نتیجه ای حاصل نخواهد شد .

2-     اگر به دنبال نتیجه دلخواه هستیم شاید بهتر باشد این آزمونها را با وقت کمترودر چند نوبت برگزار کنیم.

3-     برگزاری آزمونهای تشریحی ،ضعف دانش آموزان را بیستر نشان خواهدداد همیشه ساده ترین راهها الزاما" بهترین راهها نیستند.

4-     دربرگزاری آزمون یا هربرنامه مدرسه ای دیگر، توجه به روحیات دانش آموزان وحوصله آنان امری ضروری است نشاندن دانش آموزان به مدت 105 دقیقه آن هم روی صندلی نامناسب با هیچ معیاری سازگاری ندارد.

5-     درست است که باید وظیفه را انجام داد وصرفا" نتیجه گرانبود اما  بی توجهی به نتیجه فعالیتها عاقبت خوشایندی را ترسیم نخواهد کرد . صرف انرژی وزمان زیاد برای کاری که نتیجه لازم را دربر ندارد توجیه پذیر نیست.

 


[ چهارشنبه 91/12/9 ] [ 12:3 صبح ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

اینجا محلی برای ارائه ی آرا و نظرات من است درباره آنچه که می بینم،می خوانم، می شنوم و آنچه در اطرافم اتفاق می افتد.چنانچه کسی یاکسانی عصبانی هستند ونمی توانند مخالف نظر خود رابا دادنِ «صفت» مخاطب قراردهند ویاقلمشان بادُشنام آشناست وبه آسانی به دیگران تهمت می زنند از نظردادن بپرهیزند چراکه درهر صورت نظر ایشان حذف خواهد شد. آوردن لینک وبلاگ ها به معنی تایید همه مطالب آنها ویامدیر وبلاگ نیست،بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم ..نقل واستفاده از مطالب این وبلاگ آزاد است اگر دوست داشتید منبع آن را نیز ذکر کنید.
امکانات وب


بازدید امروز: 41
بازدید دیروز: 204
کل بازدیدها: 1361279