• وبلاگ : حسام ســرا
 • يادداشت : نگاهي به كتاب آمادگي دفاعي سوم راهنمايي
 • نظرات : 3 خصوصي ، 11 عمومي
 • ساعت دماسنج

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + عليرضا 
  با سلام. من خودم اين کتاب را در راهنمايي و متوسطه تدريس کي کنم. کتاب جديد دوره راهنمايي واقعا شامل مطالب سنگين و حجيمي است که بعضا از سطح درک دانش آموز خارج است. بيشتر از آن که به مطالب مفيدي مانند کمک هاي اوليه و پدافند غير عامل پرداخته شود، وارد مسائل بي ربط نظامي و سياسي شده است.
  مطالب بخش زلزله هم عينا کپي از کتاب قديم است. گويي که طراحان کتاب آنقدر دانش آموزان و دبيران را بي ارزش قلمداد نموده اند که وقتي براي طراحي محتواي مناسب نداشته اند. کتاب پر از جداول خالي اضافي است که کتاب را بيشتر شبيه دفتر مشق کرده است. حجم کتاب نيز اصلا با 45 دقيقه در هفته متناسب نيست.
  + علي رضا حسيني 
  واقعا امادگي دفاعي را دوست داشتم .63

  + علي رضا حسيني 

  + ماهان 
  بدترين درس تمام دوره ي راهنمايي دفاعي است من حاضرم صد بار امتحان رياضي بدهم ولي يک بار امتحان دفاعي ندهم.
  سلام.
  ب روزم
  خنده فرشتگان...


  سلام استاد عزيز

  من هم کاملا با شما موافقم.کتاب آمادگي دفاعي سال سوم راهنمايي داراي مطالب و نکات حجيم و هنگفتي است و در عين حال داراي کلماتي دشوار ،در سال دوم دبيرستان هم با چنين نکات تکراري و زيادي مواجه هستيم.درواقع کتاب آمادگي دفاعي سال دوم دبيرستان ادامه ي مطالب اين آمادگي دفاعيست که چاره اي جز پاس کردن آن نداريم و نخواهيم داشت .

  بايد چاره اي انديشيد که چاره انديشي ما هم دردي از جايي دوا نمي کند و گوش شنوايي نخواهد داشت.

  (با مطلبي بروزم و همچنان منتظر نظراتتان)

  با احترام بسيار

  به ياد دارم در سالهاي ابتدايي طرح نظام جديد معلمان شکوه هاي زيادي از تغيير کتب داشتند اين موضوع فقط مربوط به تغيير کتب از نظام قديم به جديد نبود بلکه گاها در دو سال متوالي کتاب رياضي نظام جديد تغيير مي کرد و در اين ميان تنهاي چيزي که تغيير مي کرد يک پرانتز و يا يک کروشه مربوط به توابع بود که معلمان را در تصحيح برگه هاي امتحاني ملزم به رعايت آن در نمره دهي مي کرد
  حال از آن زمان سالها مي گذرد و نيک مي دانم که نظام آموزشي ما دچار تغيير و تحولات زيادي شده و اين خود بهانه خوبي براي تغيير پي در پي کتب است گرچه تغيير کتب بيش از آنست که با اين دليل بتوان آنرا پوشش داد. ديگر نيازي به بهانه اي بنام تغيير نظام نيست تقريبا هر سال با بهانه اي کتب تغيير مي کنند گرچه اين تغيير علمي و منطقي نباشد
  ديگر کار از تاسف گذشته است
  ............................................
  با مطلبي تحت عنوان «نقد سريال يلدا» بروزم و منتظر حضور سبزتان
  + dsf 
  pas hesamsara ke migan eeeeeeeeeeennnnnnnnneeeeeeeeeeeeee??????
  پاسخ

  Areeeeeeeeeeeeeeeeeeeee aziz
  + پارسا 


  درود

  کاش به جاي اين مسايل پداپند غير عامل را آن هم بصورت آکادميک آموزش ميدادند

  پاينده باشيد